19 maja br. w Komorowie na placu Ignacego Paderewskiego już po raz czwarty odbył się festyn – Zielono Mi – mieszkańców Komorowa. W tym roku również  zaproszono do udziału firmę Hetman.  Dopisała pogoda, dopisali mieszkańcy i dobre humory. Zabawa była bardzo udana!

Na stoisku Hetmana niezmiennie promuje się ekologię i ochronę środowiska. Dlatego wszystkie działania, które tego dnia przygotowaliśmy dla odwiedzających nasze stoisko firmowe były związane z promowaniem idei 3R (to angielski skrót od  reduce, reuse, recycle , który tłumacząc na jęz. polski można rozumieć jako redukuj ilość opakowań i odpadów, używaj wielokrotnie tych, których nie dało się zredukować, przetwarzaj te opakowania i odpady, których nie daje się użyć ponownie).

Pokazywaliśmy więc po raz kolejny jak z gazet zrobić papierową Eko-wiklinę, a z niej wiele różnych przedmiotów użytkowych. Chociaż te warsztaty Hetman prezentuje od kilku lat, wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem i bierze w nich udział bardzo dużo osób. W Komorowie promowaliśmy też zmianę nawyków konsumenckich, rozdając torebki wielorazowego użytku – na miejscu można było sobie takie torby ozdobić według własnego pomysłu za pomocą specjalnych kredek i farb do tkanin. To bardzo ważne, żeby odzwyczaić społeczeństwo od foliowych „jednorazówek”, Produkujemy je w sekundę, używamy kilkanaście minut, a rozkładają się nawet kilkaset lat. Żeby otrzymać torebkę , wcześniej należało ułożyć puzzle o tematyce związanej z ochroną powietrza. Nie pierwszy raz pokazaliśmy także jak  samodzielnie odnawiać meble – jest wiele technik, które wydają się trudne, ale wcale takie nie są. W marketach budowlanych i w sieci jest bardzo dużo farb i preparatów, których mogą używać nawet początkujący amatorzy. Na szczęście coraz modniejsze staje się znów majsterkowanie i rękodzieło. Dzięki temu niejeden sprzęt zamiast trafić do kontenera na gabaryty odzyska dawną świetność lub dostanie nowe życie.

 

https://www.michalowice.pl/dzieje-sie/aktualnosci/kulturalne/zielono-mi-festyn-w-komorowie,p641425401

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *