W związku z alarmującym doniesieniami docierającymi w ostatnim czasie z całego kraju, a dotyczącymi pożarów, do których coraz częściej dochodzi w zakładach zajmujących się przetwarzaniem odpadów komunalnych oraz na terenie różnych  innych podmiotów z naszej branży,  firma PU Hetman Sp. z o.o.  zapewnia, że od dawna  wdrożyła rozwiązania, które mają na celu jak najbardziej skuteczne zapobieganie tego typu incydentom.

Oczywiście zdarzają się wypadki losowe przez co  nie da się kategorycznie stwierdzić,  że istnieje skuteczny sposób na całkowite wyeliminowanie podobnych  zdarzeń, jednak ze swojej strony firma robi wszystko, żeby zminimalizować takie  ryzyko,  stosując również w tym zakresie nowoczesne zabezpieczenia. Jedną z integralnych części instalacji bezpieczeństwa PPoż jest  zainstalowany system sygnalizacji pożaru.

Także w związku z powyższym została zawarta  umowa  ze specjalistyczną  firmą  zewnętrzną,  której przedmiotem jest  prowadzenie obsługi z zakresu ochrony przeciwpożarowej obiektów należących do PU Hetman zlokalizowanych przy ul. Turystycznej 38 w Nadarzynie, w tym  koordynacja i obsługa  systemu  P.Poż,  oraz dbałość o jego bezawaryjne działanie (w tym przeglądy techniczne). Umowa zawiera zapis zobowiązujący powyższą firmę  do minimum dwukrotnego w ciągu każdego miesiąca sprawdzenia  czy system działa prawidłowo i sporządzenia z tej kontroli raportu.

 

Kontrola działania systemu P.Poż w Hetmanie

Ostatnia  taka wizyta  kontrolna  na terenie zakładu w Nadarzynie  odbyła się w dniu 5 czerwca br.

Specjalnie na wniosek firmy Hetman została o tym powiadomiona także  Jednostka Ratowniczo Gaśnicza  Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie, która  wraz z  dowódcą JRG wzięła udział w opisywanym sprawdzaniu  systemu – zresztą  nie pierwszy już  raz.  Poza  kontrolą działania sygnalizacji i urządzeń monitoringu została też  m.in. przeprowadzona próba poboru wody ze zbiornika retencyjnego, oraz  skontrolowano  działania hydrantów podziemnego i nadziemnego.    Takie działania są również wskazane z uwagi na  możliwość bieżącego przypomnienia strażakom, gdzie zlokalizowane są   elementy  systemu w danej firmie.

   

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *