Od  2010 roku Stowarzyszenie Projekt Raszyn organizuje imprezy z okazji kolejnych rocznic  bitwy pod Raszynem. Od dawna te działania wspiera PU Hetman,  ponieważ jako Polskiej  firmie komunalnej bliski jest nam nie tylko nowoczesny patriotyzm gospodarczy, ale też idee patriotyzmu społecznego i historycznego. Jak wielokrotnie powtarzał to Prezes Mieczysław Ciechomski,  już sama nazwa firmy nawiązuje do najlepszych, minionych czasów heroizmu i czynu dla świetności Rzeczypospolitej.  Dlatego PU Hetman tak chętnie wspiera, ale też inicjuje różne przedsięwzięcia mające na celu ochronę i promocję naszego dziedzictwa narodowego, tak aby  dusza polska nadal  mogła czerpać  z przeszłości najlepsze wzorce na przyszłość.

W tym roku firma zaproponowała organizatorom dodatkową atrakcję i dzięki temu coroczny piknik z wojskiem napoleońskim  wzbogacił się o 2-dniową ekspozycję historii światowej fonografii. W jednej z sal  Pałacu w Falentach zgromadzono eksponaty, nierzadko unikatowe  ukazujące jaką rewolucję w globalnej kulturze wywołało wynalezienie fonografu, patefonu czy  gramofonu. Dzięki płytom z winylu i szelaku muzyka zaczęła do masowego odbiorcy, przekraczając granice krajów i kontynentów.

Jednym  z ciekawszych punktów pikniku było odtworzenie przemówienia  Józefa Piłsudskiego sprzed stu lat z oryginalnej płyty z podpisem Marszałka.

Ponadto bogaty program przygotowany jak co roku przez Stowarzyszenie,  wojska napoleońskie, kosynierzy oraz  rekonstruktorzy z innych epok i okresów historycznych, a przede wszystkim piękna w tym roku pogoda sprawiły, że Piknik w Falentach 2018 odwiedziły prawdziwe tłumy – bo blisko 1500 osób.

Poniżej krótka relacja fotograficzna

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *