Tegoroczny konkurs ekologiczny EKO MODA organizowany jak zawsze przez Publiczne Przedszkole w Nadarzynie odbywał się pod hasłem „Polska w baśniach i legendach” nawiązując – jak przedstawili to organizatory – do początków powstania naszego państwa, oraz
miast, których historie zostały zapisane w legendach.

W konkursie wzięły udział dzieci z publicznych i niepublicznych placówek z terenu Gminy Nadarzyn. Stroje,przedstawiające bohaterów z  baśni i legend zostały wykonane z surowców z odzysku takich jak m.in.: makulatura, plastik, folia aluminiowa czy korki. Pomysłowość, oryginalność strojów, inwencja twórcza i wyobraźnia dzieci oraz ich opiekunów jak zawsze nas mile zaskoczyły.

Przedstawiciele PU Hetman zaproszeni do jury, podobne jak inne osoby oceniające przedstawione stroje w różnych kategoriach, byli pod wrażeniem perfekcyjnego dopracowana ich szczegółów. Podobnie jak wdzięku i uroku małych modeli. A że ideą całej imprezy jest kształtowane postaw proekologicznych, tym razem połączonych z patriotyzmem – tym bardziej zarząd firmy czuje się zaszczycony, że może w niej uczestniczyć. Wszyscy mali uczestnicy otrzymali też kolorowanki na temat ochrony powietrza przed zanieczyszczeniami i walki ze smogiem przygotowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Województwa Mazowieckiego.

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *